Online ve Yüzyüze Terapiler

Psikolog Hatice Nilgun Icon

Hatice Nilgün

ABD, Kalifornya'da Chapman Üniversitesinde Klinik Psikoloji ve Evlilik & Aile Terapisi alanlarında olmak üzere çift ana dal mastır yapmıştır. Davranışsal Bilişsel ve çözüm odaklı terapi başta olmak üzere bir çok terapi teknikleri uygulamaktadır. Bireysel, çift , aile ve grup terapileri uygulamaktadır.İnsanın kendi kendini iyileştirmesi konusu üzerinde çalışmalar yapmaktadır. haticenilgun.com

Koçluk Faaliyetleri

individual coaching

Bireysel Yaşam Koçluğu

Bireysel koçluk çalışmalarında kişinin mevcut kapasitesini fark etmesi, kendi vizyonunu oluşturması, hedeflerine ulaşması, kendisini sınırlayan durum ve koşulları değiştirmek üzere adım atması ve öz değerlerini yaşaması amaçlanır.

Image Description

Aile Koçluğu

Aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin sağlanmasıdır.

Image Description

Grup Koçluğu

Grup koçluğu, kendi çözümlerimizi ararken ve hedeflerimize doğru yol alırken, bize grubun diğer üyelerinden destek alma, farklı bakış açıları kazanma ve aynı zamanda onlara destek verme şansını tanır.

Image Description

Online koçluk görüşmeleri için;

  • Kendine sessiz sakin, kimsenin seni rahatsız etmeyeceği bir ortam oluşturman,
  • Görüşmenin akışına göre 1-1,5 saat kadar bir zaman dilimi ayırman yeterlidir.
Görüşmelerimize başlarken ilk olarak 15-20 dakikalık bir telefon görüşmesi yapıyoruz. Bu görüşmede koçluğa ihtiyaç duyma sebeplerini konuşuyoruz. 20 dakikalık çalışma aynı zamanda gündemlerini oluşturmamız konusunda yardımcı oluyor. İkinci olarak programlarımıza uygun gün ve saati belirliyoruz. İsteğe bağlı olarak görüşmelerimizi 7 gün, 10 gün, 14 gün periyotlarıyla skype programıyla, görüntülü gerçekleştiriyoruz. Online görüşmelerin yüz yüze görüşmelerden farkı yok. Hatta zaman kaybı ve yorgunluk düzeyi azaldığı için daha avantajlı.

"Dünyadaki hiçbirşey seni, kendi zihnin kadar rahatsız edemez. En büyük düşmanın kendi negatif düşüncelerin, kaygıların ve korkularındır..." - Psk. Hatice Nilgün