Gözlemle | Psikolog Hatice Nilgun

Image Description
Hatice Nilgun 22 Temmuz 2020 - 15:11
Paylaş:

Çünkü karaktersizlerin hayatınızda yeri yok...

Image Description

Uzman Klinik Psikolog Hatice Nilgun, genç kızlarımızın karaktersiz erkekleri ayırt etmeleri için, hayatına alacakları erkekleri önce gözlemlemeleri gerektiÄŸi konusunda uyarıyor.

Kadın cinayetlerini, aile içi ÅŸiddeti ve çocuk tacizlerini sadece konuÅŸarak önleyemezsiniz, durduramazsınız. EÄŸitmek zorundasınız, önce kendinizi, sonra evlatlarınızı, sonra da toplumu. EÄŸitime önce kendinizden baÅŸlamalısınız. Åžiddetin, tacizin, istismarın her türüne "hayır" demeyi öğrenmelisiniz. 

Tepkilerimiz sadece sosyal medya ile sınırlı. Pınar'ın gülerken çekilmiş fotoğrafının üzerine kalın puntoyla "sözün bittiği yer" yazarak sosyal medyada paylaşıyorlar. Bence sözün bittiği yer değil, şimdi konuşmaya başlamak zorundayız. Şimdiye kadar konuştuk zaten diyorsanız demekki sözümüzü yeterince anlatamamışız. Bu sefer farklı konuşmalıyız. Masaya yumruğumuzu vurarak konuşmalıyız mesela.

Sevgili kızlarımız, kadınlarımız; cani sevgiliniz, kocanız, yakışıklı, takım elbiseli bir adam kılığında da görünebilir. Bu dış görünüş sizi aldatmasın, bir çok kadını aldattığı gibi. 

Gözlemleyin!

Bir insanı hayatınıza, gönlünüze almadan önce bekleyin.

Kızgın oldukları anı görene kadar bekleyin.

Kızgınken nasıllar gözlemleyin.

Åžiddet eÄŸilimli mi? 

Her şeyi bir anda yakıp yıkanlardan mı?

İnsanlıklarını koruyabiliyorlar mı?

Öfke ile nasıl başa çıkıyorlar?

Çünkü gerçek karakter iyi zamanlarda değil, zor zamanlarda belli olur.

Çünkü karaktersizlerin hayatınızda yeri yok.

Çünkü siz bilinçli tercihler yapabilirsiniz.

Sevgilerimle

Psikolog Hatice Nilgun

Amerika California'da yaşayan
Bir Klinik Psikolog
Bir Anne
Chapman University
Klinik Psikoloji Mastır
Ä°letiÅŸim: psikologhaticenilgun

PINAR GÃœLTEKÄ°N CÄ°NAYETÄ°

MuÄŸla Sıtkı Koçman Ãœniversitesi Ä°ktisadi Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin 16 Temmuz günü öğleden sonra aniden ortadan kayboldu. Ailesi polis ve jandarmaya baÅŸvurarak ve sosyal medyadan yardım isteyerek Gültekin' in bulunmasını istedi. Polisler, Pınar Gültekin’i bulmak için geniÅŸ çaplı arama çalışması baÅŸlattı.

MuÄŸla merkezde Cüce Bar isimli eÄŸlence mekanını iÅŸleten evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Cemal Metin Avcı’nın MenteÅŸe ilçesine baÄŸlı Yerkesik Mahallesi’ndeki çiftlik evinin etrafındaki ormanlık alanda varil içinden çıkan cansız kadın bedeninin Pınar Gültekin’e ait olduÄŸu saptandı.

Cemal Metin Avcı'nın, Pınar Gültekin'i acımasızca, sadece kendi zevki için katlettiği anlaşıldı.

* Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Onu bir fiske vuramayacak kadar seviyordum. Ayrılmıştık. Yeniden Onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi, o zaman son olarak çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim, barışıp öyle ayrılalım diye ikna ettim.

* Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim, oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum, kıskançlık krizine girmiştim, tartıştık bana saldırdı, kavga ederken öldü.

* Panik olmuştum ne yapacağımı bilmiyordum, cesedini yok etmek istedim, önce yakmaya çalıştım, olmadı, başaramadım, sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum.

* Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım, çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu barışıp birlikte olmayı düşünüyordum. dedi.

Admin 2

Share: