Kızım Bir Alkolikle Evli | Psikolog Hatice Nilgun

Image Description
Hatice Nilgun 28 Mayıs 2020 - 10:07
Paylaş:

"Ben kızımı psikoloğa götürelim diyorum, bizimkiler, hocaya götürelim diyor."

Image Description

Empatik, duyarlı, içten, iletişim becerisi yüksek, enerjik özellikleri ve olumlu paylaşımlarıyla, sosyal medya takipçilerinin kalplerini ve güvenini kazanan, takipçilerinin aileden biri gibi gördükleri Psikolog Hatice Nilgun, takipçilerden gelen soruları samimiyetle cevaplıyor.

Tüm takipçilerine tek tek ve içtenlikle cevap vermeye çalışan Psikolog Hatice Nilgun, sosyal medya paylaşımlarını, yol gösterir şekilde, takipçilerinin ruhsal huzura ve uyuma ulaşmasını hedef alarak yapıyor.

Dün bir takipçisinden gelen soru, daha doğrusu kızına yardım etmek isteyen bir annenin kafasındaki karışıklığa, Psikolog Hatice Nilgun'ün cevabı şöyle:

Takipçinin sorusu: "Merhaba Hatice Hanım. Her zaman yazılarınızı takip ediyorum. O kadar bilgi sahibi oluyoruz ki. Benim kızımın bir sorunu var. Kocası çok içki içiyor, Ramazanda dahi içmiş. Kızım sorunlarını bize hiç anlatmıyor, iyiyiz diyor. Çevremdekiler "kıza büyü yapılmış" diyorlar. Ben beş vakit namazını kılmaya çalışan biriyim, büyü diye bir şey var biliyorum, ben kızımı psikoloğa götürelim diyorum, bizimkiler, hocaya götürelim diyor. Bize bir fikir verirseniz sevinirim. Teşekkür ederiz."

Hatice Nilgun'ün cevabı:

"Siz her zaman ilimden, bilimden, akıldan yana olun lutfen.
Allaha yakin olmak için araciya ihtiyaciniz yok.
Merak etmeyin tüm dualar ayni yere gidiyor ve direk O'na ulaşıyor.
Hem Allahın yanında babanın, ananın duasından daha kıymetli bir dua var mıdır?
Sizi anlıyorum, bir ümittir deyip tüm yolları denemek istiyorsunuz, ancak ilimle bilimle en dogru çözüme ulaşırsınız.
Kızınız alkolik bir adamla yaşıyorsa büyü yapılmış değil, travma, depresyon ve anksiyete bozukluğu yaşıyor olması muhtemeldir.
Kendini yalnız, üzgün ve çaresiz hissetmişse, ruh hali çok iyi olmayabilir, bu yüzden de büyü yapılmış gibi diyebilir etrafı, ancak siz kızınızı bir psikoloÄŸa götürün. Halini derdini paylaşsın, bir yol, yöntem, çözüm bulsun, özgüveni ve cesareti yerine gelsin, ruh saÄŸlığı düzene girecektir.
Atlatır yaşadıgı sıkıntıları, merak etmeyin.

İslam akıl ve mantık dinidir. İlk emri " oku" olan ve insanları okumaya, ilime, bilime yönlendiren bir din dünyanın en modern dinidir. Dinin hakiki tavsiyeleri de bu yöndedir. Hiç kimseyi kötülemek istemeyiz elbette, ancak din işerini para karsılığı yapanlar, insanların duygularını kullanan insanlardır. Allah'a ulaşmak için kimseye ihtiyacınız yok. Ondan yardım istemeniz için ellerinizi açmanız yeterlidir."

Hatice Nilgun

Amerika California'da yaşayan
Bir Klinik Psikolog
Bir Anne
Chapman University
Klinik Psikoloji Mastır
Evlilik/Aile Danışmanı

Ä°letiÅŸim: psikologhaticenilgun

 

Admin 2

Share: