Psikolog Hatice Nilgün Başarı Hikayesi

Image Description
Hatice Nilgun 18 Ocak 2020 - 15:47
Paylaş:

Hayatından illa bir şeyler çıkarman gerekiyorsa , mazeretlerini çıkar...

Image Description

Uzman Klinik Psikolog Hatice Nilgün'ün ilham alacağımız baÅŸarı hikayesini okudukça, bahanelerinizden kurtulup hayatınızı güçlendirmek için kendinizde güç bulacaksınız.

Hatice Nilgün'ün "Hayatından illa bir ÅŸeyler çıkarman gerekiyorsa mazeretlerini çıkar" sözleriyle baÅŸlayan, kendi baÅŸarı hikayesini anlattığı yazısı çok beÄŸeni topladı. Gelin hep birlikte, sevgi sabır, azim ve ÅŸefkat dolu bir psikolog annenin hayatını kendi kaleminden okuyalım.
Hayatından illa bir şeyler çıkarman gerekiyorsa , mazeretlerini çıkar...

"Ben 17 yaşında aşık olup evlendim. 19 yaşımda anne oldum ve daha önce bahsettiğim gibi oglumun epilepsi nöbetleri sonucu aldıgı beyin hasarıyla engelli annesi oldum. O dönem panik atak yasamaya başladım . Elbette yaşadıgım acılar ve üzüntüler kontolden çıkarmıştı zihnimi . Önümde iki yol vardı, ya hayata küskün bir anne olarak evimde oturacak ve panik atagın başı çektiği sayısız ruhsal hastalıklara kapı açma ihtimaliyle bu kaderi yaşayacaktım, ya da tekrar tüm gücümü toplayıp istemediğim bu hayatı degiştirip yerine istediğim gibi bir hayat inşaa edecektim.
Ben ikincisini seçtim. Seçtim ama nerden nasıl baÅŸlayacagımı bilmiyordum. Egitimime devam etmekle baÅŸlamaya karar verdim . Karar vermesine verdim de, hiçte kolay degildi etrafımda “sen artık evli çocuklusun otur oturdugun yerde “diyen insanların arasında.
Fıtrat olarak her zaman kendi bildiğini okumuş bir insan olmamdan sanırım başladım egitimime. Tekrar sınava hazırlanmak , kazanmak , okumak yıllarımı almıştı. Ama tabii birde atanabilmek vardı. Bir kez denediğim memur olabilme hayali beni hayal kırıktıgına ugratınca vazgeçip Amerikaya geri dönmüştüm. Babamın memur olamayan tek çocugu olarak:)
Hayat hep bir mücadele ve hep bir emek yolculugudur. Ben de henüz vazgeçmemiÅŸtim hayallerimden. Artık 3 çocugum; bir engelli oglum ve doktorların “sadece 10 yıllık ömrü var kızınızın “ dediÄŸi bir kızım vardı. Ne yalan söyleyeyim bu kadar acı bir insana fazla diye düşündüğüm çok olmuÅŸtur. Beni bir karanlık derinlere çagırıyor, "hayata küs, pes et, vazgeç, acılarını yaÅŸa! sana bu bir ömür yeter" diyordu.....
Bense her şeye ve herkese inat egitime devam etmeye basladım, iki mastırla sonuçlandırıyor oldugum bu yolculugu Harward Universitesiyle taclandırmak hayalimi noktasına gelmiştim. Uzman klinik psikologtum, Mutluydum, başarmıştım...
Şimdi sıra digerlerini elinden tutmak, başkalarına ışık olmaktı...

Hayallerinden hiçbirsey seni vazgeçirmesin güzel insan. Kendini keşfet, özüne dön , kendini sevgiyle kucakla, inancını güçlendir. Allahla irtibatını asla koparma. Unutma, hayat herkese ve her şeye rağmen mutlu yaşanabilir.
Sevgilerimle

Psikolog Hatice Nilgün

Psikologhaticenilgun â¤ï¸

Admin 2

Share: