Biraz rahatlayın! Psikolog Hatice Nilgün

Image Description
Hatice Nilgun 09 Nisan 2020 - 11:45
Paylaş:

Uzman Klinik Psikolog Hatice Nilgün soruları cevaplıyor. Koronavirüs sebebiyle bozulan insan psikolojileri nasıl iyileşecek?

Image Description

Virus psikoloji bozmaz! Belki belirsizlik, deÄŸiÅŸen yaÅŸam ÅŸekli, eÅŸ ve çocuklarla tüm gün aynı evde olmak, iÅŸ ve ekonomik kaygılar psikolojiyi bozabilir. Bu konular tek tek ele alınması gereken çok ciddi meselelerdir. Ãœstesinden gelemediÄŸimiz konularda uzman yardımı almak, meseleler büyümeden, akıl ve ruh saÄŸlığımız bozulmadan tedbir almak demektir.

Biraz Rahatlayın!
Evrenin işleyiş sürecine güvenin.
Yaşadığımız her olayın nedeni ve bir sonucu var, görebildiğimiz, göremediklerimiz...
Ancak belirsizliklerin olduğu günler biraz daha zorlu geçebilir. Bu aklımızı başımıza alma ve hayatımızda değişiklik yapma sürecidir.
Günden güne kaybolmak kolaydır, ama akıl-ruh-duygu sağlığınızı koruyarak ayakta kalmak kolaylaşacaktır.
Olumlu düşünün; noktaları birleştirmeye büyük resmi görmeye çalışın.
Dünya canlı bir ekosistem ve onun düzenine uymazsak tüm insanlığı yok edebilme gücüne bile sahip müthiş bir sistem. Onun kurallarını öğrenmek ve uymak zorundayız.
Dünyanın bize değil, bizim ona ihtiyacımız var.
Kendinizi geliÅŸtirin, farkındalığınızı arttırın, aklınızı her zamankinden çok kullanın, maddeselliÄŸin çılgınlık safhasına geldiÄŸi bu zamanda manevi deÄŸerlerinize sımsıkı sarılın ve evrenle bütünleÅŸin.
Her şey yoluna girecek ve eskisinden daha güzel olacak.

Ruhunu sakinleştir! Allaha dua et, tevekkül et, bugününe şükret. Unutma, Allah'ın sonsuz gücü her şeye yeter. Allah'a güven!!!
Sevgilerimle

Hatice Nilgün

Uzman Klinik psikolog
Chapman University Çift Master
Klinik Psikoloji /Evlilik ve Aile Terapisi

İletişim için tıklayın: psikologhaticenilgun

Admin 2

Share: