Kendine iyi davran! "Psikolog Hatice Nilgün"

Image Description
Hatice Nilgun 15 Ocak 2020 - 11:43
Paylaş:

Hiç farkettin mi güzel insan iyi davranmıyorsun kendine

Image Description

Uzman Psikolog Hatice Nilgün, mutlu olabilmek için kendimize değer vermemizi ve bunun için neler yapmamız gerektiğini anlattı.

Ruhumuzun ve gönlümüzün ihtiyaçlarını karşılamamız gerektiğini anlatan başarılı Psikolog, "En yakın dostun kendinsin. Kendine de en yakın dostuna davranır gibi sevgi ve muhabbetle davranmalısın" dedi. 

En yakın dostun kendinsin.

"Hiç farkettin mi güzel insan iyi davranmıyorsun kendine . Hatta bazen oldukca sert davranıyorsun. En ufacık sorunda bile kendini sucluyorsun , kendini dünyanın en kötü insanı bile yapıveriyorsun kolayca. Sanki sürekli hata yapıyorsun gibi de geliyor bazen . Kendine mutlulugu ve gülümsemeyi bile çok gördüğün zamanlar oluyor.
Oysa durum tam tersi olmalı . Yani en yakın dostun kendinsin, değilsen bile kendin olmalısın . Bu dünyada kişi en fazla kendisiyle konuşur . Kendine de en yakın dostuna davranır gibi sevgi ve muhabbetle davranmalısın . Her gün elinden gelenin en iyisini yapıyorsun ve önemli olan bu. Hep bir gayret , hep bir mücadele içindesin . Emeklerin ve gayretin mutlaka sana güzellikler getirecektir ancak bazen biraz daha sabır :)"

Kendinle gurur duy!

"Kendini sev ve kendine iyi bak . Sadece görünen anlamda değil , manevi anlamda da kendini güçlendir. Her zaman yüreğinle baglantıda kal. Ruhunun ve gönlünün ihtiyaclarını unutma . Kendinle gurur duy.
Hataların bile denediğin anlamına gelir. Deneyimlerinden öğrendin .
Artık suçluluk duymaktan vazgeç . Hatta bugünü, yüreğine hapsettiğin tüm suçluluk ve pişmanlıkları azad etme günü ilan et . Aç yüreğini , iki güvercin olup ucup gitsin tüm suçluluk ve pişmanlıkların ❤️
Sevgilerimle

"Psikolog Hatice Nilgün "

Şimdi en yakın dostunuz kendinize bir kahve ısmarlayın ve kocaman gülümseyin. Tüm sorunların tek çözümü bu...

Admin 2

Share: