Kendine iyi davran! "Psikolog Hatice Nilgün"

Image Description
Hatice Nilgun 15 Ocak 2020 - 11:43
Paylaş:

Hiç farkettin mi güzel insan iyi davranmıyorsun kendine

Image Description

Uzman Psikolog Hatice Nilgün, mutlu olabilmek için kendimize deÄŸer vermemizi ve bunun için neler yapmamız gerektiÄŸini anlattı.

Ruhumuzun ve gönlümüzün ihtiyaçlarını karşılamamız gerektiÄŸini anlatan baÅŸarılı Psikolog, "En yakın dostun kendinsin. Kendine de en yakın dostuna davranır gibi sevgi ve muhabbetle davranmalısın" dedi. 

En yakın dostun kendinsin.

"Hiç farkettin mi güzel insan iyi davranmıyorsun kendine . Hatta bazen oldukca sert davranıyorsun. En ufacık sorunda bile kendini sucluyorsun , kendini dünyanın en kötü insanı bile yapıveriyorsun kolayca. Sanki sürekli hata yapıyorsun gibi de geliyor bazen . Kendine mutlulugu ve gülümsemeyi bile çok gördüğün zamanlar oluyor.
Oysa durum tam tersi olmalı . Yani en yakın dostun kendinsin, değilsen bile kendin olmalısın . Bu dünyada kişi en fazla kendisiyle konuşur . Kendine de en yakın dostuna davranır gibi sevgi ve muhabbetle davranmalısın . Her gün elinden gelenin en iyisini yapıyorsun ve önemli olan bu. Hep bir gayret , hep bir mücadele içindesin . Emeklerin ve gayretin mutlaka sana güzellikler getirecektir ancak bazen biraz daha sabır :)"

Kendinle gurur duy!

"Kendini sev ve kendine iyi bak . Sadece görünen anlamda deÄŸil , manevi anlamda da kendini güçlendir. Her zaman yüreÄŸinle baglantıda kal. Ruhunun ve gönlünün ihtiyaclarını unutma . Kendinle gurur duy.
Hataların bile denediğin anlamına gelir. Deneyimlerinden öğrendin .
Artık suçluluk duymaktan vazgeç . Hatta bugünü, yüreÄŸine hapsettiÄŸin tüm suçluluk ve piÅŸmanlıkları azad etme günü ilan et . Aç yüreÄŸini , iki güvercin olup ucup gitsin tüm suçluluk ve piÅŸmanlıkların ❤️
Sevgilerimle

"Psikolog Hatice Nilgün "

Şimdi en yakın dostunuz kendinize bir kahve ısmarlayın ve kocaman gülümseyin. Tüm sorunların tek çözümü bu...

Admin 2

Share: