Mutluluk ve Huzur Nerededir? Nasıl Bulunur? "Psikolog Hatice Nilgün"

Image Description
Hatice Nilgun 13 Ocak 2020 - 18:03
Paylaş:

Mutluluk ve Huzur Nerededir? Nasıl Bulunur?

Image Description

Psikolog Hatice Nilgün'ün sosyal hesabında paylaştığı, gerçek mutluluk ve huzuru nasıl bulacağımızı anlatan kısa videosunu sizler için yazıya döktük. Gerçek mutluluğu ve huzuru bir an önce bulabilmeniz ümidiyle...

Mutluluk ve Huzur Nerededir? Nasıl Bulunur?

Hadi gelin bugün sizinle gerçek mutluluğu konuşalım. Hani o bir şeyler alsak ta bulamadığımız, bir şeyleri değiştirsek te bulamadığımız mutluluk var ya, mümkün değil asla dışarıda bulamayacağımız bir şey. Dışarıda bulacağımız sadece geçici anlık mutluluklardır, onlar da sahtedir yani çok kısa bir süre bizi tatmin edip sonrasında bırakıp giderler.

Peki gerçek mutluluk, onu nerde bulacağız? İşte onu yüreğimizde bulacağız.

Peki ben dönüyorum bulamıyorum diyorsunuz, peki o noktada ne yapacağız? Muhtemelen orası biraz fazla dağınıktır, belki üzeri tozlanmıştır, paslanmıştır. Muhtemelen küskünlükleriniz vardır, kırgınlıklarınız vardır, geçmişin yükleri vardır, bu yüzden kesin orda bulamıyorsunuzdur.

Peki bulabilmek için ne yapacağız? Önce oraya girip, güzelce kendimize, özümüze döneceğiz. Toparlanması gerekenleri toparlayıp, atılması gerekenleri atacağız, dağınık olanları düzenleyeceğiz. Ruhumuzda, kalbimizde, geçmişimizde taşıdığımız yükleri atacağız. Sonrasında aradığımız her şeyin orda olduğunu göreceğiz.

Kesinlikle size garanti veriyorum, aradığınız mutluluk, huzur başka hiçbir yerde bulamayacağınız ve geçici olmayan, sizi asla terk etmeyecek olan mutluluk ve huzur işte burada yüreğinizde. Ama dediğim gibi önce bir toparlayalım, düzenleyelim, oraya bir şekil verelim, eklemek isterseniz oraya daha da güzellikler ekleyelim, daha da keyifler ekleyelim, bize huzur veren şeyler ekleyelim. Orası daha da güzelleşsin.

Hayat bize ne getirirse getirsin, her zaman kalacağımız yer kendi ruhumuz, kendi gönlümüz, dolayısıyla orayı kesinlikle çok çok iyi tutmak zorundayız. Orası bizim her şeyimiz. Bazen korkuyoruz, oraya dönmek istemiyoruz, meselelerimiz çok, her şeyi oraya attığımız için bazen orası kesinlikle çöplük gibi oluyor ama üzgünüm başka yolu yok. Kesinlikle yüreğimize dönmek zorundayız, oraya çeki düzen vermek zorundayız, barışmak zorundayız, affetmek zorundayız. Huzuru bulmak istiyorsak, mutluluğu bulmak istiyorsak, bunun yolu bunlardan geçiyor. Bunlar kolay şeyler mi? Kesinlikle değil. Bende hala üzerinde çalışıyorum, özellikle affetme kısmı. Benim de affedemediğim insanlar hala var. Üzerinde hala çalışıyorum bu meselenin. Sizlere verebileceğim bilimsel tavsiyeler kesinlikle bunlar.

Psikolog HaticeNilgün

Admin 2

Share: